CBA zatrzymało biznesmenów podejrzanych m.in. o korupcję i powoływanie się na wpływy

Zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przyjęcia łącznie 600 tys. zł łapówek oraz powoływania się na wpływy w urzędach skarbowych usłyszeli w katowickiej prokuraturze okręgowej biznesmeni, zatrzymani przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Jak poinformował w czwartek dział prasowy Prokuratury Krajowej, wszyscy czterej zatrzymani biznesmeni są podejrzani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Zatrzymano ich w Bydgoszczy, jej okolicach oraz w powiecie żywieckim (woj. śląskie).

Funkcjonariusze CBA przeszukali mieszkania zatrzymanych i biura Urzędu Skarbowego w Bydgoszczy. Zabezpieczono dokumentację kontroli podatkowych prowadzonych wobec firm należących do biznesmena wręczającego łapówki.

„Na dalszym etapie postępowania prokuratorzy będą ustalali, czy podejrzani biznesmenami posiadali realne wpływy na pracowników Urzędu Skarbowego w Bydgoszczy i czy mogli wypływać na bieg prowadzonych kontroli skarbowych” – poinformowała prokuratura.

Części zatrzymanych prokurator postawił zarzuty przyjęcia w sumie 600 tys. zł łapówek i powoływania się na wpływy w urzędach skarbowych. Pieniądze były wręczane w ratach po 50 tys. zł; wręczający łapówki liczył na pozytywne rozstrzygnięcia kontroli skarbowych w swoich firmach – ten wątek jest teraz weryfikowany przez śledczych.

W ocenie prokuratury sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl