CitizenGO walczy z nieetycznymi szczepionkami

W Polsce stosuje się obowiązkowe szczepionki wyprodukowane z użyciem szczątków ciał zabitych dzieci nienarodzonych – alarmuje CitizenGO. Fundacja podjęła działania, aby zagwarantować rodzicom możliwość szczepienia swoich dzieci środkami niebudzącymi sprzeciwu sumienia.

Potrójnie skojarzone szczepionki przeciwko śwince, różyczce i odrze, stosowane w 13. miesiącu i 10. roku życia dziecka – to właśnie one wytwarzane są w oparciu o komórki pochodzące z ciał dzieci pomordowanych w wyniku tzw. aborcji.

Magdalena Korzekwa–Kaliszuk, dyrektor CitizenGO w Polsce, podkreśla, że starania o zastąpienie nieetycznych szczepionek niebudzącymi kontrowersji zamiennikami, trwają już od lat.

– Wielu rodziców w ostatnich latach już prosiło Ministerstwo Zdrowia o to, aby te wszystkie szczepionki, które zawierają tego typu komórki       zastąpić, poszukać ich etycznych odpowiedników. Dlatego bardzo cieszy fakt, że od 1 kwietnia bieżącego roku z programu szczepień ochronnych w Polsce znika nieetyczna szczepionka OPV. Zostanie ona zastąpiona jej etycznym odpowiednikiem – szczepionką IPV. Za tę decyzję bardzo panu ministrowi dziękujemy, ale jednocześnie zwracamy uwagę na to, że to nie wszystko. Ciągle istnieją takie szczepionki, które są obowiązkowe i które powstały w oparciu o komórki pochodzące z ciał dzieci, które zmarły w wyniku procedury aborcji – podkreśla Magdalena Korzekwa–Kaliszuk.

Na stronie CitizenGO.org istnieje możliwość podpisania petycji do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, z prośbą o interwencję w tej sprawie. Dotychczas list do szefa resortu zdrowia, dotyczący nieetycznych szczepionek, podpisało ponad 23,5 tys. osób.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl