M. Sadurska; prezydent Duda z wielką radością weźmie udział w ŚDM

Szefowa kancelarii prezydenta Małgorzata Sadurska powiedziała dziś na antenie Radia Maryja w programie „Aktualności dnia”, że prezydent Polski Andrzej Duda z radością przyjmie papieża Franciszka oraz weźmie udział w najważniejszych wydarzeniach podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce.

To dla pana prezydenta Andrzeja Dudy wielka radość, że będzie mógł przywitać Ojca Świętego w Polsce. Będzie to już jego trzecie spotkanie z papieżem Franciszkiem. To jest ważne, gdyż jako prezydent Rzeczypospolitej przywita głowę Kościoła i będzie uczestniczył z Franciszkiem w wielu punktach wizyty Ojca Świętego w Polsce – wskazała Sadurska.

Dojdzie również do spotkania obu głów państw niezwiązanego ze Światowymi Dniami Młodzieży – poinformowała szefowa kancelarii prezydenta.

– W środę na Wawelu odbędzie się spotkanie z aspektem państwowym między prezydentem Andrzejem Dudą a papieżem Franciszkiem. Odegrane tam zostaną hymny, odbędzie się oficjalne przywitanie Ojca Świętego, będą przemówienia, ale również i rozmowa w cztery oczy pomiędzy Andrzejem Dudą a Franciszkiem. To spotkanie jest niesłychanie ważne, bo przy tej całej części związanej ze Światowymi Dniami Młodzieży, mamy jednak ten punkt państwowy, gdzie obie głowy państw będą mogły porozmawiać – mówiła Sadurska.

Szefowa kancelarii prezydenta przyznała, że organizacja takiego wydarzenia jak Światowe Dni Młodzieży to wielka radość dla Polski.

Jako naród już drugi raz będziemy gościć młodych pielgrzymów z całego świata. Pierwszy raz miało to miejsce w 1991 r. w Częstochowie. I to jest wielka radość, bo myślę, że Polacy są spadkobiercami myśli i przesłania św. Jana Pawła II, a jemu bardzo zależało na młodych ludziach. Widział w nich nosicieli nadziei, entuzjazmu i dobra. Myślę, że te Światowe Dni Młodzieży będą wielkim świętem radości i optymizmu w tych trudnych dla Europy chwilach – powiedziała Sadurska.

Polska na pewno jest dobrze przygotowana pod względem bezpieczeństwa i organizacji tego wydarzenia – podkreśliła minister Beata Sadurska i ucięła wszelkie wątpiące w to medialne spekulacje.

Nawet wczoraj odbyło się kolejne spotkanie w Krakowie, w miejscu gdzie będą miały miejsce główne wydarzenia podczas ŚDM, które poświęcone było bezpieczeństwu Ojca Świętego, ale również tej młodzieży, która przyjedzie do Polski.[…] Jesteśmy dobrze przygotowani na Światowe Dni Młodzieży. Nie mamy żadnych informacji, żeby groziło nam jakiekolwiek niebezpieczeństwo. W Polsce jest bezpiecznie i to jest wiadomość, która powinna być przekazywana. Wszyscy przygotowujemy się już na przyjęcie gości z całego świata, a szczególnie na Ojca Świętego – powiedziała szefowa kancelarii prezydenta.

Papież Franciszek przyleci do Polski w środę 27 lipca ok. godz 16.00 i będzie w naszym kraju do niedzieli 31 lipca.

Całość rozmowy z „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj]

RIRM

drukuj