Papież Franciszek: Wezwanie „Ojcze nasz” zawiera całą tajemnicę chrześcijańskiej modlitwy

W słowach wezwania „Ojcze nasz” streszcza się, cała tajemnica modlitwy chrześcijańskiej mówił Ojciec Święty podczas audiencji generalnej w Watykanie.

W cotygodniowej katechezie papież Franciszek zaznaczył, że „trzeba mieć odwagę, by wzywać Boga imieniem Ojcze”.

Przyzywanie Go jako Ojca – jak wskazał – stawia nas w relacji zażyłości z Bogiem. W tym kontekście Biskup Rzymu przywołując fragmenty Ewangelii opisuje fascynację uczniów modlitwą Pana Jezusa.

– W istocie przyzywanie Boga imieniem „Ojcze” nie jest bynajmniej czymś oczywistym. Bylibyśmy skłonni do używania tytułów wznioślejszych, które wydają się okazywać więcej szacunku dla Jego transcendencji. Natomiast przyzywanie Go jako „Ojca” stawia nas w relacji zażyłości z Nim, jak dziecko, które zwraca się do swojego tatusia, wiedząc, że jest przez niego kochane i otoczone opieką. To jest wielka rewolucja, jaką chrześcijaństwo wyciskuje na psychologii religijnej człowieka – powiedział papież Franciszek.

Na zakończenie Ojciec św. Franciszek pozdrowił pielgrzymów. Zwrócił się także do Polaków.

– Szczególnie pozdrawiam Stowarzyszenie Comunità Regina della Pace z Radomia. W ramach podjętej inicjatywy „12 Gwiazd w koronie Maryi Królowej Pokoju” realizuje ono projekt ustanowienia w świecie dwunastu centrów adoracji Eucharystii i nieustannej modlitwy o pokój, w miejscach najbardziej zapalnych. Na ich prośbę poświęciłem dzisiaj ołtarz adoracji: Adoratio Domini in unitate et pace – przeznaczony dla Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Namyang w Korei Południowej. Niech waszej modlitwy o pokój nie zabraknie podczas nabożeństw czerwcowych, poświęconych szczególnej czci Serca Pana Jezusa –  zaznaczył Biskup Rzymu.

Cała audiencja Ojca Świętego dostępna [tutaj].

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl