W środę spotkanie prezydenta Dudy i papieża Franciszka

W środę do Polski przybędzie Ojciec Święty Franciszek, który weźmie udział w Światowych Dniach Młodzieży. Na lotnisku im. Jana Pawła II w Krakowie-Balicach Papieża powita Prezydent RP Andrzej Duda wraz z pierwszą damą.

Będzie to trzecie spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z Ojcem Świętym Franciszkiem – mówiła na antenie Radia Maryja minister Małgorzata Sadurska, szefowa kancelarii prezydenta.

– Prezydent Rzeczypospolitej przywita Głowę Kościoła – Ojca Świętego i będzie uczestniczył razem z Papieżem w wielu punktach jego wizyty w Polsce, począwszy od powitania na Krakowskich Balicach. Później odbędzie się spotkanie na Wawelu, które będzie miało aspekt państwowy. Zostaną odegrane hymny, nastąpi przywitanie Ojca Świętego, a także wystąpienia zarówno Prezydenta, jak i Papieża Franciszka oraz rozmowa w cztery oczy pomiędzy Ojcem św. a panem prezydentem – poinformowała Małgorzata Sadurska.

W czwartek na Jasnej Górze Prezydent Andrzej Duda weźmie udział we Mszy św. dziękczynnej za 1050 lat Chrztu Polski. Eucharystii przewodniczyć będzie Ojciec św.

Minister Małgorzata Sadurska zapewniła, że RP jest dobrze przygotowana na Światowe Dni Młodzieży. Polska już raz gościła młodzież z całego świata – w 1991 roku w Częstochowie.

Ojciec Święty Franciszek będzie przebywał w Polsce od 27 do 31 lipca.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl