fot. PAP/Leszek Szymański

Prezydent odwołał dzisiejsze posiedzenie Rady Gabinetowej

Prezydent Andrzej Duda odwołał dzisiejsze posiedzenie Rady Gabinetowej po tym, jak wykryto zarażenie koronawirusem u ministra środowiska Michała Wosia. Wszyscy pozostali ministrowie, obecni na ostatnim posiedzeniu rządu, zostali poddani testom. Wtedy – w posiedzeniu rządu – udziału nie brał premier Mateusz Morawiecki.

– Ogłoszono oficjalnie, że jeden z ministrów w rządzie pan minister Michał Woś miał dodatni wynik badania, czyli jest zarażony koronawirusem. To wywołało konieczność uruchomienia procedur wewnątrz rządu wobec wszystkich osób, które spotykały się z panem ministrem i te procedury trwają. Po konsultacjach z ministrem zdrowia, z GIS i premierem, które trwały do późna w nocy, podjąłem decyzję, że Rada Gabinetowa nie odbędzie się z uwagi na bezpieczeństwo wszystkich uczestników. Z uwagi na to, żeby zachować procedury zostanie prawdopodobnie przesunięta na jutro – powiedział Andrzej Duda.

– Na moment, kiedy wobec wszystkich osób, uczestników tego spotkania, procedury bezpieczeństwa związane z ustalaniem tego, czy zostali oni zarażeni koronawirusem, zostaną w całości zakończone – dodał prezydent.

TV Trwam News

drukuj