Ks. kard. Stanisław Dziwisz: Chcemy być świadkami miłosierdzia

Wierzymy, że tylko Chrystus ma słowa życia wiecznego, że tylko on może odpowiedzieć na nasze najgłębsze pragnienia i tęsknoty – mówił ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski, witając dziś Ojca Świętego Franciszka na krakowskich Błoniach.

Ks. Kardynał podkreślił, że świat, w którym żyjemy jest niełatwy, wstrząsany przemocą i konfliktami, ale „chcemy być ludźmi pokoju”.

– Chcemy być świadkami miłosierdzia Boga, chcemy być miłosierni jak Ojciec. Chcemy z Jezusem budować świat bardziej ludzki i bardziej solidarny – zaznaczył metropolita krakowski.

Swoją uwagę ks. kard. Stanisław Dziwisz zwrócił także na wyjątkowość trwającego „święta wiary” oraz wyjątkowość miejsca, w którym się ono odbywa.

– To wszystko dzieje się w mieście w sposób szczególnym związanym z inicjatorem Światowych Dni Młodzieży – św. Janem Pawłem II, a także w mieście, które nazywamy „duchową  stolicy Bożego miłosierdzia za sprawą św. s. Faustyny (…) Jest nas wielu, bardzo wielu – młodych i mniej młodych. Wszyscy jesteśmy młodzi duchem, bo Ewangelia, którą żyjemy, jest zawsze młoda, zawsze aktualna, przemawiająca do umysłów i serc każdego pokolenia – mówił ks. Kardynał.

 

RIRM

drukuj