PAP/EPA

Papież Franciszek: Jezus zachęca, aby dając, podejmować ryzyko, nawet jeśli w zamian otrzymamy niewiele lub nic

Pan proponuje, byśmy porzucili logikę zysku, podjęli ryzyko, w którym dając coś innym, w zamian otrzymujemy nic albo niewiele – mówił Ojciec Święty Franciszek, który spotkał się dziś z wiernymi na modlitwie Anioł Pański. 

Ojciec Święty Franciszek przypomniał wiernym, że Jezus wzywa nas do miłowania każdego człowieka – choć to oczywiste, że my sami wolimy miłować tylko tych, którzy miłują nas.

– Czynić dobrze tylko tym, którzy są dla nas dobrzy, być hojnymi tylko dla tych, którzy mogą się odwdzięczyć; a tym, którzy nas źle traktują, odpowiadamy w ten sam sposób. Ale Pan nas przestrzega: to nie wystarczy! Jeśli pozostaniemy w zwyczajności, w równowadze między dawaniem a otrzymywaniem, sprawy nie ulegną zmianie. Gdyby Bóg kierował się tą logiką, nie mielibyśmy nadziei na zbawienie! – wskazał Papież. 

Dlatego Słowa Jezusa stanowią dla nas wyzwanie – mówił Ojciec Święty.

– Jezus zachęca, abyśmy nie odpowiadali złem na zło, abyśmy odważnie czynili dobro, abyśmy dając, podejmowali ryzyko, nawet jeśli w zamian otrzymamy niewiele lub nic – podkreślił papież Franciszek. 

Ojciec Święty przypomniał wiernym, że miłość Jezusa leczy nas z nienawiści.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl