20. Spotkanie Młodych Lednica 2000 już 4 czerwca

4 czerwca na Polach Lednickich w województwie wielkopolskim odbędzie się 20. Spotkanie Młodych Lednica 2000. O. Maciej Soszyński i o. Wojciech Prus przejęli opiekę nad przygotowaniami do tegorocznego Spotkania Młodych. Zastąpili oni zmarłego w  ubiegłym roku o. Jana Górę.

Tegoroczne Spotkanie Młodych na Polach Lednickich przebiegnie pod hasłem „Amen” i będzie nawiązywać do 1050-lecia Chrztu Polski i 800-lecia dominikanów.

Każdy pielgrzym otrzyma Pismo Święte z dedykacją papieża Franciszka i drewniany krzyż. Natomiast kapłani – hostie i wino mszalne – mówi Bartłomiej Dobrzyński, rzecznik spotkań lednickich.

– W tym roku takie nasze trzy główne etapy to: chrzest, posłanie i wiara jutra. Jesteśmy ciągle przed takim faktem, że gdzieś to nasze życie się zaczyna, gdzieś jest ten chrzest, ten początek. Potem jest posłanie, idziemy gdzieś dalej przez to życie, robimy różne rzeczy, ale też myślimy, co potem. Wiara jutra – jak tę wiarę zaszczepimy przyszłym pokoleniom, naszym dzieciom, naszym bliskim. Samo spotkanie niewątpliwie będzie wyjątkowe. To będzie ten pierwszy moment, kiedy ojca Jana z nami nie będzie – ale tylko fizycznie, bo wiemy, że duchowo na pewno jest i będzie z nami. Ojciec Jan w jakiś sposób w programie spotkania też się pojawi – jego osoba, jego postać, jego modlitwa. Chcemy, aby hymn tegorocznej Lednicy nawiązywał do słów „Jestem Twój, zbaw mnie” – podkreśla Bartłomiej Dobrzyński.

Organizatorzy zapewniają, że spotkania na Polach Lednickich będą się odbywały także w kolejnych latach. Twórca i organizator Spotkań Młodych Lednica 2000, o. Jan Góra, zmarł 21 grudnia ubiegłego roku w wieku 67 lat. Spoczął 30 grudnia na Polach Lednickich.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl