fot. twitter.com

Ojciec Święty Franciszek pozdrowił uczestników spotkania młodych Lednica 2000

Ojciec Święty Franciszek skierował wyrazy pozdrowienia do młodych z Polski, którzy w sobotę za pośrednictwem internetu wezmą udział w spotkaniu Lednica 2000. Papież pozdrowił ich na audiencji generalnej w Watykanie. 

Zwracając się do młodych, Ojciec Święty wezwał ich, by razem dziękowali Bogu za dar Ducha Świętego, który ożywia w nich entuzjazm wiary i czyni ich świadkami radości tych, którzy starają się żyć w świetle Zmartwychwstałego.

Papież Franciszek zaapelował ponadto do młodzieży z naszego kraju, aby przyjęła motto św. Jana Pawła II.

Niech towarzyszy wam patron tych spotkań, święty Jan Paweł II, którego stulecie urodzin świętujemy w tym roku. Przyjmijcie za swoje jego motto: „Totus tuus” i jak on przeżywajcie waszą młodość, całkowicie zawierzając siebie Chrystusowi i Jego Matce, abyście z odwagą postępowali ku horyzontom przyszłości. Podczas waszego spotkania dokonacie dość śmiałego gestu – pobłogosławicie swoich rodziców. Zróbcie to w pokornym geście miłości i wdzięczności za dar waszego życia i wiary. Jednoczę się z wami w modlitwie i proszę was: módlcie się także za mnie – akcentował papież Franciszek.

W katechezie Ojciec Święty zachęcał wiernych, by uczyli się od Abrahama ,,modlitwy z wiarą: słuchania, podążania, prowadzenia dialogu aż po dyskusję, ale zawsze w gotowości, by przyjąć Słowo Boże i wprowadzać je w życie”.

RIRM/TV Trwam

drukuj