fot. PAP/EPA

Ojciec Święty: nie zatracajmy sensu Świąt Bożego Narodzenia

Jak co tydzień Ojciec Święty Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański. Papież życzył wszystkim, aby wiara Maryi i Jej zdolność rozpoznania Boga pomogły nam w przygotowaniu się na Boże Narodzenie.

Ojciec Święty wezwał wiernych, by unikali takich przygotowań do Świąt, które odwracają uwagę od ich sensu, od tego, co najważniejsze. W czasie rozważań przed modlitwą Anioł Pański, Papież wskazał na konieczność zwrócenia oczu na Maryję, która gotowa jest przyjąć Boże orędzie. Zaakcentował dwa istotne aspekty Jej postawy. Pierwszym z nich jest wiara.

– W Jej pełnym wiary „oto ja” Maryja nie wie, jakimi ryzykownymi drogami będzie musiała pójść, jakie cierpienia będzie musiała znieść, jakim zagrożeniom stawić czoła. Ale zdaje sobie sprawę, że to Pan ją wzywa, a Ona ufa Jemu całkowicie i powierza się Jego miłości. To wiara Maryi – wskazał Ojciec Święty.

Drugim aspektem Maryi, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest Jej zdolność, by rozpoznać czas Boga. Maryja jest Tą, która umożliwiła wcielenie Syna Bożego, wcielenie Słowa dzięki swemu pokornemu i odważnemu „tak”.

– Słowo, które znalazło mieszkanie w dziewiczym łonie Maryi, przychodzi w uroczystości Bożego Narodzenia, by zapukać ponownie do serca każdego chrześcijanina. Przychodzi i puka. Każdy z nas jest wezwany, by odpowiedzieć – jak Maryja – osobistym i szczerym „tak”, oddając się w pełni do dyspozycji Boga i Jego miłosierdzia, Jego miłości – mówił Papież.

Ojciec Święty Franciszek akcentował, że Chrystus wiele razy przychodzi w naszym życiu i posyła nam Anioła. Jednak bardzo często nie zdajemy sobie z tego sprawy, ponieważ jesteśmy pochłonięci przygotowaniami do Świąt, które odwracają uwagę od sensu Bożego Narodzenia. Papież wezwał wiernych, aby otworzyli drzwi Jezusowi. Warunkiem tego – jak zaznaczył – jest wyzwolenie się z pokus „światowego życia”.

 

 

Tv Trwam News/RIRM

drukuj