fot. PAP/Radek Pietruszka

Dziś nowe informacje dot. rezolucji ws. Polski?

Minister spraw zagranicznych przedstawi dziś informacje na temat jego korespondencji z Komisją Wenecką nt. zmian ustawy o Trybunale. Wnioskowali o to posłowie PO.

Dziś także Konferencja Przewodniczących Parlamentu Europejskiego podejmie decyzje ws. rezolucji na temat sytuacji w Polsce.

Środowiska liberalno-lewicowe w UE ciągle nie mogą się pogodzić ze zmianą władzy w Polsce. Dziś Konferencja przewodniczących Parlamentu Europejskiego ma powrócić do sprawy głosowania nad ewentualną rezolucją PE na temat sytuacji w Polsce.

Ze zmianą władzy nie może pogodzić się PO, która dostała od wyborców po 8 latach rządzenia czerwoną kartkę. To politycy tej partii, jak podkreślają posłowie PiS odpowiadają za dyskredytowanie Polski za granicą. Na wniosek PO zbierze się dziś sejmowa Komisja Spraw Zagranicznych.

Ma wysłuchać informacji szefa polskiej dyplomacji ws. jego korespondencji z Komisją Wenecką nt. zmian ustawy o Trybunale. Komisja Wenecka to organ doradczy Rady Europy. Pod koniec grudnia minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski zwrócił się do niej o opinię nt. zmian w Trybunale.

W celu jej opracowania do Polski na początku lutego przyjedzie delegacja członków RE z jej szefem na czele. Spotka się ona z przedstawicielami prezydenta, Ministerstwa Sprawiedliwości, TK, SN, Sejmu, KRS i RPO.

 

 

TV Trwam News

drukuj