fot. TT ŚDM PL

Portugalia: Rozpoczynają się Dni w Diecezjach przed centralnymi wydarzeniami ŚDM

W Portugalii rozpoczynają się Dni w Diecezjach, poprzedzające spotkanie młodzieży z całego świata z Ojcem Świętym Franciszkiem w Lizbonie. Przez kilka dni pielgrzymów gościć będzie 17 portugalskich diecezji.

W tym czasie młodzież będzie miała okazję poznać się oraz odkrywać kulturę tego kraju. Nie zabraknie wycieczek turystycznych i wspólnych zabaw.

Dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM, ks. Tomasz Koprianiuk, wskazał, że osoby, które decyzję o wyjeździe do Portugalii zostawiły na ostatni moment, nie będą miały zapewnionego zakwaterowania.

– Komitet w Lizbonie nie przydziela już miejsc zakwaterowań tym, którzy się teraz zapisują. Trzeba poszukać miejsca na własną rękę. Dużo pomagają grupy, gdzie zgłaszane są braki. Możemy szybko skierować taką osobę tam, gdzie się ktoś rozchoruje lub miał wypadek, bo i takie historie się zdarzają. To jest last minute w wydaniu Światowych Dni Młodzieży – podkreślił ks. Tomasz Koprianiuk.

Dni w Diecezjach potrwają do najbliższego poniedziałku. Inicjatywa organizowana jest od 1997 roku.

Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie rozpoczną się 1 sierpnia. Spotkaniu młodych będzie przyświecać hasło „Maryja wstała i poszła z pośpiechem”.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl