fot. pixabay.com

W Portugalii ponad 500 miejscowości zaopatrywanych jest w wodę pitną

Ponad 500 miejscowości w Portugalii jest w sierpniu zaopatrywanych beczkowozami w wodę pitną w związku z nasilającą się w całym kraju suszą – ocenia Portugalskie Stowarzyszenie Samorządów (ANF). Według władz tej organizacji najliczniejsze dostawy wody są realizowane obecnie w dystryktach północnej Portugalii, m.in. w Guardzie, Bragancy oraz w Vila Real.

Kierownictwo ANF szacuje, że dostaw wody beczkowozami odbiera trzykrotnie więcej miejscowości niż w tym samym okresie w sierpniu 2021 roku.

Jak podała lizbońska telewizja TVI, nadmierne zapotrzebowanie na wodę wynika nie tylko z utrzymującej się w Portugalii od kilku miesięcy suszy, ale również w związku z koniecznością walki z powszechnymi w kraju pożarami lasów i łąk.

Władze portugalskiej straży pożarnej zaapelowały do obywateli o „rozsądne” korzystnie z wody pitnej oraz używanie jej tylko do celów konsumpcyjnych.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl