Apel ks. bp. Damiana Muskusa w związku z ŚDM

Ks. bp Damian Muskus apeluje do wszystkich księży, aby pomogli osobom z ubogich rodzin, które chcą wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

Biskup, który pełni funkcję koordynatora przygotowań do tego wydarzenia powiedział, że w parafiach i dekanatach powstają różne inicjatywy związane z ŚDM.

Wyraził wdzięczność pasterzom za wspieranie młodzieży, która ma wiele pomysłów. Ks. bp Damian Muskus zwrócił się do nich także o pomoc materialną.

– Byłoby też pięknym gestem gdyby duchowieństwo, księża również materialnie chcieli wesprzeć młodych, którzy bardzo pragnęliby wziąć udział w całym tygodniu spotkania z papieżem Franciszkiem, ale po prostu pochodzą ze zbyt ubogich rodzin. Taka adopcja poszczególnych ubogich, młodych ludzi byłaby bardzo piękna i wskazana. Zachęcam wszystkich księży i biskupów także do takiej hojności serca – apeluje ks. bp Damian Muskus.

W niedzielę ruszył system rejestracji na ŚDM. Pielgrzymi i wolontariusze będą mogli brać udział wybierając odpowiedni dla siebie rodzaj pakietu pielgrzyma. Zostały one zróżnicowane ze względu na długość pobytu. Najdroższy wariant ma kosztować 690 zł., a najtańszy 150 zł.

Światowe Dni Młodzieży z udziałem Ojca Św. Franciszka potrwają od 26 do 31 lipca 2016 r. Polska po raz drugi będzie gospodarzem takiego spotkania. Poprzednie miało miejsce w Częstochowie w 1991 roku.

RIRM

drukuj