fot. freepik.com

Lubartów k. Lublina: kolejny dzień VII Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin

„Dumni z Rodziny” – pod tym hasłem w Lubartowie koło Lublina trwa VII Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin. Gościem zjazdu ma być dziś premier Mateusz Morawiecki.

W wydarzeniu uczestniczą rodziny wielodzietne z całego kraju. Organizatorem zjazdu jest Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”.

Przed południem w Sali Kinowej Lubartowskiego Ośrodka Kultury rozpocznie się dyskusja w ramach panelu ekonomiczno- społecznego.

W tym roku – jak powiedziała Bożena Pietras ze Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” – dyskusja będzie poświęcona polityce mieszkaniowej.

– W Lublinie np. panel ekonomiczny dotyczył bonu opiekuńczo-wychowawczego 500 zł. Jak widać, udało się to zrobić. Rok temu był panel dotyczący emerytur matek – jak widać, udało się to zrobić. W tym roku zwracamy uwagę na politykę mieszkaniową, dlatego że ona jest bardzo ściśle związana z demografią. Inne państwa maja przeróżne rozwiązania dotyczące właśnie mieszkań, a zwłaszcza mieszkań dla dużych rodzin. Na przykład Węgry mają taką politykę, że już wystarczy, iż małżeństwo zadeklaruje, że będzie miało większą ilość dzieci – wówczas dostaje w kredyt mieszkanie – wskazała Bożena Pietras.   

Gdy dorośli prowadzą dyskusję, dzieci uczestniczą w warsztatach. Na małych uczestników wydarzenia czekają pikniki, koncerty, gry i zwiedzanie zabytków.

VII Ogólnopolski Zjazd Rodzin w Lubartowie zakończy się jutro. Patronat nad wydarzeniem objęła Para Prezydencka.

RIRM

drukuj