Księża Biskupi obradowali na Jasnej Górze

Na Jasnej Górze spotkała się dziś Rada Stała Episkopatu Polski. Do głównych tematów obrad należały przygotowania do 1050. rocznicy chrztu naszego kraju. Księża biskupi w oddzielnym punkcie zajęli się też kwestią organizacji Światowych Dni Młodzieży.

–  Wiemy, że jeśli to wydarzenie zostanie potwierdzone przez Stolicę Apostolską, to oprócz pewnych już ŚDM, mających miejsce w Krakowie, Ojciec Święty będzie gościł także w innych miejscach naszej Ojczyzny. Te przygotowania idą zatem dwutorowo. To, co dotyczy Krakowa jest już o wiele bardziej posunięte w przygotowaniach – Zapewnił Sekretarz Generalny KEP ks. bp Artur Miziński.

Rada podjęła także sprawę beatyfikacji dwóch polskich franciszkanów.

Dzisiejsze Obrady miały miejsce w Bibliotece Klasztoru Jasnogórskiego, zakończyły się o godz. 18:00.

Jutro, przybyli na Jasną Górę biskupi, kapłani, osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy wezmą udział we Mszy św. ku czci Matki Bożej Królowej Polski. Eucharystia rozpocznie się na Jasnogórskim Szczycie o godz. 11.00. Przewodniczyć jej będzie i słowo Boże wygłosi przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki. Mszę św. transmitować będą Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl