fot. https://parafiamikolaj-krakow.pl/2020/12/01/zaproszenie-do-udzialu-w-akcji-zlote-kule-sw-mikolaja-a-d-2020/

Złote Kule św. Mikołaja dla niepełnosprawnych dzieci oraz matek oczekujących narodzin chorego dziecka

Parafia św. Mikołaja w Krakowie oraz Wspólnota Rodzin Karmelitańskich zorganizowały akcję wspierającą domy pomagające dzieciom niepełnosprawnym lub matki spodziewające się przyjścia na świat takiego dziecka.

Od 6 grudnia do 2 lutego w kościele św. Mikołaja w Krakowie można znaleźć kufer świętego Mikołaja, w którym znajdują się złote kule. Każdy, kto chce wziąć udział w akcji, może zabrać do domu kulę, w której znajdzie propozycję konkretnej pomocy dla domu pomagającego dzieciom niepełnosprawnym lub matkom spodziewającym się przyjścia na świat takiego dziecka.

 

„W obliczu niepokojów społecznych i zamętu, jaki widzimy na ulicach królewskiego grodu Kraka i wielu innych miejscowości naszego kraju; w czasach, kiedy zło nazywa się dobrem, a dobro złem, nie możemy pozostawać bierni. Trzeba działać i w dalszym ciągu nieść kaganek Bożej oświaty i nadziei na wzór św. Mikołaja” – zaznacza ks. Michał Mroszczak.

Pomoc w formie dobrowolnych datków będzie można przekazać za pośrednictwem przelewu na konto takiej organizacji.

„Datki nie muszą być ogromne. Wystarczy 20-50 złotych. W pojedynkę możemy niewiele, ale razem jesteśmy w stanie zdziałać cuda! Złota kula zaś niech zawiśnie jako ozdoba na tegorocznej choince. Niech będzie znakiem dobrego uczynku towarzyszącym nam przez cały Adwent i okres Świąt Bożego Narodzenia” – przekonują organizatorzy.

Św. Mikołaj zanim został biskupem, jako młodzieniec odziedziczył ogromną fortunę po rodzicach. Postanowił, że posłuży mu ona do czynienia ludzi szczęśliwymi. Gdy dowiedział się, że trzy panny z sąsiedztwa nie mogą wyjść za mąż, gdyż nie mają bowiem odpowiedniego posagu, spakował trzy dość pokaźne złote kule i potajemnie podrzucił je każdej z panien. Kule były na tyle wartościowe, że każda z nich mogła dobrze wyjść za mąż, wnosząc pokaźny posag. Historia zapoczątkowała zwyczaj obdarowywania się prezentami w dniu wspomnienia świętego Mikołaja.

„Dziś także Ty możesz zostać świętym Mikołajem i jeszcze nigdy nie było to takie proste. Wystarczy, że podarujesz dzieciom złotą kulę, która sprawi, że w święta pojawi się uśmiech na ich promiennych twarzach. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. Prosimy także o modlitwę, aby to dobre dzieło wzrastało i stało się chlubą naszej parafii i królewskiego Krakowa” – podkreśla ks. Michał Mroszczak.

Złote kule można podarować także w formie wirtualnej, wpłacając na konto parafii dobrowolną ofiarę. Więcej informacji na ten temat można znaleźć [tutaj].

Parafia św. Mikołaja w Krakowie/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl