ONZ aprobuje plan spotkania Donalda Trumpa z Kim Dzong Unem

Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła z aprobatą plan spotkania prezydenta Donalda Trumpa z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem.

Pierwszy w historii szczyt obu państw wspierają władze ONZ.

– Sekretarz Generalny pochwala ogłoszenie spotkania między Stanami Zjednoczonymi i Koreańską Republiką Ludowo-Demokratyczną, które odbędzie się w maju. Wyraża uznanie dla przywództwa oraz wizji wszystkich zainteresowanych i ponawia swoje poparcie dla wszelkich wysiłków na rzecz pokojowego rozpadu nuklearnego Półwyspu Koreańskiego zgodnie z odpowiednimi rezolucjami Rady Bezpieczeństwa – mówił Stephane Dujarric, rzecznik Sekretarza Generalnego ONZ.

Sekretarz Stanu USA Rex Tillerson zauważył, że polityka Waszyngtonu wobec Korei Północnej przynosi dobre efekty.

 – Myślę, że – jak widzimy od dwudziestu czterech godzin – polityka, którą zastosowaliśmy i którą prowadził od roku Departament Stanu, okazała się sukcesem – powiedział Rex Tillerson.

Kim Dzong Un poprosił Trumpa o spotkanie za pośrednictwem dyplomatów z Seulu. Jednocześnie zapewnił, że Korea Północna wstrzymuje próby balistyczne i jądrowe.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl