foto episkopat.pl

W całej Polsce odprawione zostały Msze święte w intencji pokoju

W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej we wszystkich kościołach w całej Polsce sprawowane były Msze święte w intencji pokoju oraz wszystkich ofiar tragicznych wydarzeń sprzed lat.

Bolesne wspomnienia o II wojnie światowej, nie gasną. Polska była pierwszą ofiarą tej strasznej wojny, w trakcie której zginęło 6 milionów polskich obywateli.  W niedzielę podczas Mszy św. wierni modlili się o pokó,j a także w intencji wszystkich ofiar poległych w walce o wolność naszej Ojczyzny.

To odpowiedź na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski księdza arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. [czytaj więcej] 

– Módlmy się za wszystkich poległych w walce i pomordowanych, aby Bóg miłosierny przyjął ich do swojej wiecznej chwały – głosiło wezwanie wczorajszej modlitwy wiernych

Tak było między innymi w Wąwolnicy podczas dorocznych uroczystości odpustowych ku czci Matki Bożej Kębelskiej. Pamięć o II wojnie światowej ma być przestrogą dla współczesnego świata. Świata pełnego konfliktów, nienawiści, zakłamania.

– Pokój jest możliwy tylko wtedy, jeśli potrafimy przebaczyć, jeśli potrafimy zapomnieć, jeśli potrafimy podać sobie rękę. Bez przebaczenia płynącego z serca nie ma mowy o pokoju – mówił ks. bp Krzysztof Nitkiewicz, biskup sandomierski.

W naszym rękach jest przyszłość świata.

TV Trwam News/RIRM

drukuj