fot. PAP/Radek Pietruszka

P. Szefernaker: Totalna opozycja próbuje przykryć materiały ukazane w ramach kampanii „sprawiedliwe sądy” kłamstwami

Rząd i premier są atakowani przez totalną opozycję, a o kampanii dotyczącej reformy sądownictwa rozpowszechnia się kłamstwa – powiedział sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Paweł Szefernaker.

Platforma Obywatelska zażądała dziś wstrzymania transferów pieniędzy ze spółek Skarbu Państwa do Polskiej Fundacji Narodowej i zapowiedziała, że będzie wnioskować o posiedzenie sejmowej Komisji Skarbu w tej sprawie.

Zarzuty tzw. totalnej opozycji dotyczą nielegalnego według nich organizowania kampanii informacyjnej za publiczne pieniądze i przez osoby związane z Prawem i Sprawiedliwością.

Minister Paweł Szefernaker zwrócił uwagę, że kłamstwa opozycji mają przykryć materiały pokazywane w ramach kampanii, „Sprawiedliwe sądy”.

Dziś opublikowany materiał w ramach kampanii przez Polską Fundację Narodową pokazuje dramat, z jakim na co dzień spotykają się Polacy. Dramat w kontakcie z wymiarem sprawiedliwości jakich jest wiele, setki i tysiące w Polsce. I totalna opozycja próbuje przykryć – mówiąc kolokwialnie – takie materiały, takie wstrząsające materiały, kłamstwami na temat pani premier, na temat tego, jak ta kampania jest prowadzona – powiedział Paweł Szefernaker

Minister dodał, że nieprawdziwe są również informacje dotyczące kosztów kampanii.

Kampania Polskiej Fundacji Narodowej ruszyła w ubiegły piątek. W zamyśle twórców kampania ma wyjaśnić polskiej i światowej opinii publicznej cel reformy sądownictwa w Polsce.

RIRM

drukuj