PAP/Wojciech Olkuśnik

P. Szefernaker: Współpracujmy na rzecz małych ojczyzn i Rzeczpospolitej

Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker zachęca samorządowców do współpracy na rzecz rozwoju małych ojczyzn, a przez to także całej Rzeczpospolitej. Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji apel do lokalnych włodarzy wystosował podczas dzisiejszej uroczystości nadania praw miejskich 10 miejscowościom.

Na konferencji w Kancelarii Premiera wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker pogratulował samorządowcom determinacji w dążeniu do rozwoju „małych ojczyzn”.

https://twitter.com/MSWiA_GOV_PL/status/1476497409513504773

Podziękował też tym, którzy podejmują starania, aby współpraca rządu i samorządu była jak najlepsza. W tym kontekście Paweł Szefernaker zapowiedział nową inicjatywę, która będzie wzmacniać tę współpracę.

Pokazaliśmy choćby funduszem inwestycji strategicznych, że chcemy tej współpracy dotyczącej rozwoju, rozwiązywania problemów lokalnych społeczności, aby jak najwięcej tych problemów było rozwiązywanych. Wiem, że wielu z Państwa stawia znaki zapytania dotyczące budżetów samorządów na przyszły rok, więc chciałbym wyjść z taką inicjatywą. Rozmawialiśmy z premierem, żeby po pierwszym kwartale przyszłego roku zrobić specjalne posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu i porozmawiać, jak ten pierwszy kwartał wyglądał, czy Państwa niektóre obawy się potwierdziły albo nie, może właśnie poszło to w takim kierunku, jak prognozuje rząd – mówił polityk.  

https://twitter.com/MSWiA_GOV_PL/status/1476495580285263876

Według wiceministra dzięki współpracy małe miejscowości otrzymują nowe szanse rozwojowe. Jak dodał, ważne jest także, aby samorządowcy wspólnie z mieszkańcami, radami gmin te szanse dobrze i w pełni wykorzystywali.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl