fot. pixabay.com

BBC: Dzieci nie cierpią z powodu długotrwałych symptomów COVID-19

Przeprowadzone w Wielkiej Brytanii badanie, którego wyniki opublikowano m.in. w magazynie „Lancet Children”, wykazało, że u dzieci, które zachorowały na COVID-19, rzadko występują długotrwałe symptomy choroby i najczęściej ograniczają się one do bólu głowy i uczucia zmęczenia – podaje BBC.

Naukowcy z King’s College w Londynie przebadali 1732 dzieci w wieku od pięciu do 17 lat, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem między wrześniem 2020 roku a lutym 2021 roku.

Tylko 4 proc. badanych doświadczało objawów COVID-19 przez cztery tygodnie lub dłużej, a 2 proc. chorowało przez ponad osiem tygodni. Dzieci starsze chorowały przeważnie dłużej niż dzieci w szkole podstawowej. Tylko 15 z 1734 badanych chorowało przez co najmniej 28 dni, czyli mniej niż jedno dziecko na 100.

Dr Liz Whittaker, specjalistka chorób zakaźnych u dzieci,  oceniła, że badanie potwierdza obserwacje pediatrów i dobrze rokuje dla większości dzieci i młodych ludzi, u których następuje infekcja SARS-CoV-2.

Autorzy badania podkreślili, że bardzo trudno jest ustalić, ile dzieci w Wielkiej Brytanii zostało zakażonych koronawirusem w analizowanym przez nich okresie, ale w ich ocenie było to ponad 400 tys.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl