USA oferuje Rosji pomoc ws. bezpieczeństwa na olimpiadzie

Stany Zjednoczone chcą zacieśnić współpracę antyterrorystyczną z Rosją, by po dwóch zamachach bombowych w Wołgogradzie wzmocnione zostało bezpieczeństwo podczas zimowej olimpiady w Soczi – powiadomiła rzeczniczka amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

„Rząd amerykański zaoferował rządowi rosyjskiemu pełne wsparcie w zakresie bezpieczeństwa podczas nadchodzącej olimpiady w Soczi i z zadowoleniem przystąpi do bliższej współpracy przy ochronie sportowców, widzów i innych uczestników” igrzysk – oświadczyła w poniedziałek Caitlin Hayden.

Rzeczniczka potępiła zamachy terrorystyczne w Wołgogradzie, do których doszło w niedzielę i poniedziałek. Zginęły w nich 32 osoby, a 86 zostało rannych. Jak dotąd nikt nie wziął na siebie odpowiedzialności za te akty terroru. Po zamachach prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin polecił zwiększenie środków bezpieczeństwa w całej Rosji.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl