fot. PAP

Obrońcy życia dziękują za list polskich biskupów

Obrońcy życia z wdzięcznością przyjmują list pasterski Episkopatu przestrzegający przed niezwykle szkodliwą ideologią gender. List wystosowany przez polskich biskupów był odczytywany w Niedzielę Świętej Rodziny.

Wyrazy wdzięczności przekazało pisemnie m.in. Forum Kobiet Polskich zrzeszające 53 organizacje kobiece.

– Jako polskie matki i żony z Forum Kobiet Polskich zwracamy się z wielkim podziękowaniem do naszych biskupów za zabranie głosu w sprawie gender. Chciałyśmy podkreślić, że z prośbą, żeby powstał list pasterski wyjaśniający to zagrożenie zwracałyśmy się do księży biskupów już w lutym. Niesłychanie mnie śmieszy, kiedy czytam różne komentarze, że ten list ma zasłonić jakieś problemy Kościoła – to jest po prostu bzdura i naciąganie sprawy. Problem gender to jest sprawa podstawowa dla naszej przyszłości – powiedziała Ewa Kowalewska, prezes Forum Kobiet Polskich.

Dodała, że jeżeli nie będziemy  głośno mówić o sprawie to za parę miesięcy, gdy zostanie ratyfikowana konwencja na temat przemocy dotyczącej kobiet, nie będziemy mogli się bronić.

Ta konwencja wprowadza obowiązek wprowadzenia w całe życie społeczne spraw genderowych. W momencie, kiedy powiemy „nie” dla demoralizacji naszych dzieci w szkole, „nie” dla programów socjalnych, dla normalnego życia codziennego, gdy powiemy „nie” dla małżeństw homoseksualnych, będziemy prawnie. To bardzo poważna sprawa. Myślę, że równość, na którą powołuje się pani Rajewicz, to po prostu hasło rewolucji francuskiej – wolność, równość i braterstwo, a jak nie, to śmierć. Dokładnie w ten sposób się to w tej chwili odbywa – zauważyła Ewa Kowalewska.

Sprawę podnosi w liście również Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zrzeszająca 130 organizacji prorodzinnych. Członkowie federacji dziękują za stanowisko biskupów i wskazują, że tradycyjna rodzina stanowi opokę, na której opierają się zarówno wolność, jak i ład społeczny.

Kwestionowanie naturalnych, biologicznych różnic pomiędzy kobietami a mężczyznami nie prowadzi do równości płci – czytamy w liście federacji.

Działacze pro-life apelują jednocześnie o upowszechnianie prawdy o małżeństwie i rodzinie oraz wzywają m.in. polityków do przeciwstawienia się programom mającym na celu jej osłabienie.

RIRM 

drukuj