Zagłosuj za życiem!

W związku ze zbliżającymi się wyborami, warto pamiętać o tym, jakie podejście do kwestii ochrony życia mają politycy. W tym, jak wybrać samorządowców przyjaznych rodzinie, ma pomóc trwająca ogólnopolska akcja społeczna – „Rodzina ma głos”.

Akcja „Rodzina ma głos” zachęca do czynnego udziału w listopadowych wyborach i świadomego dokonania wyboru. W wyborze tym pomóc mają Certyfikaty Kandydata Przyjaznego Rodzinie.

Certyfikat stworzony został na podstawie Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie, który mówi m.in. o kierowaniu się w działalności publicznej zasadami wyrosłymi z kultury zakorzenionej w chrześcijańskim dziedzictwie Narodu. Chodzi o działania na rzecz rozwoju rodziny, zgodnie z utrwalonymi tradycją normami, zasadami i wartościami.

Jednak dokument nie jest dla wszystkich. Na certyfikat taki nie będzie mogła liczyć np. obecna prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz, która wyrzuciła z pracy prof. Bogdana Chazana, broniącego życia nienarodzonych.

– Postanowiłem to wziąć na siebie, zasłonić się własną klauzulą sumienia i odmówiłem aborcji, jako konsultant, jako lekarz. (…) Z punktu widzenia moralnego nie mógłbym uczestniczyć w organizowaniu morderstwa dziecka – zaznaczył profesor Bogdan Chazan.

Dekalog Samorządowca, jak i certyfikaty mają uwrażliwić polityków na politykę prorodzinną.

– Myślę, że ta inicjatywa jest bezcenna tzn. wskazuje na to, że w rodzinie dzieją się przede wszystkim dobre rzeczy – ocenia Irena Bylicka ze Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”.

W przeszłości podobną akcję przeprowadziła także Fundacja Pro – Prawo do Życia. Zachęcała, by głosować na posłów, którzy opowiadają się za życiem.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl