Rząd zaakceptował program „Za życiem”

Rząd przyjął projekt uchwały ws. kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” na lata 2017-2021.

Według ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej ma on dotyczyć w szczególności wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz wsparcia dla kobiet i ich rodzin w przypadku ciąży powikłanej. Poza tym uchwała ma pomóc w zabezpieczeniu szczególnych potrzeb rodzin z dzieckiem posiadającym stosowne zaświadczenie oraz w opiece i rehabilitacji.

Rodzinom, w których urodzi się dziecko z ciężkim i nieodwracalnym upośledzeniem albo nieuleczalnie chore, będzie przysługiwało jednorazowe świadczenie w wysokości 4 tys. zł.

Dr Paweł Wosicki, prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia podkreśla, że pomoc dzieciom i ich rodzinom to jedna z form ochrony życia;

Chciałbym podkreślić, że obrona życia odbywa się na trzech podstawowych płaszczyznach. Z jednej strony jest to wsparcie dla matek oczekujących potomstwa. Szczególnie wsparcie dla tzw. trudnego macierzyństwa, powiedzmy ciąży specjalnej troski. Tutaj program „Za życiem” spełnia kryterium lepszego wsparcia macierzyństwa. O to, jako Federacja Ruchów Obrony Życia nieraz zabiegaliśmy i upominaliśmy się. Równolegle musi iść edukacja. Trzecia sprawa to kwestia prawna. W tej chwili te nasze postulaty jeszcze nie zostały spełnione, ale wierzymy, że jest to kwestia już miesięcy – zaznacza prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

Powstanie programu „Za życiem” premier Beata Szydło zapowiedziała na początku października. Była to odpowiedź na odrzucenie przez Sejm obywatelskiego projektu ustawy zakazującego tzw. aborcji i wprowadzającego kary dla kobiet, które zabiją swoje dziecko.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl