„Jak nie Ty, to kto?” – szczeciński „Marsz dla Życia” odbył się online

Nie mogli przejść ulicami miasta, ale za to spotkali się w internecie. Tegoroczny szczeciński „Marsz dla Życia” odbył się w formie online. Uczestnikom towarzyszyło hasło: „Jak nie Ty, to kto?”.

Największy w Polsce „Marsz dla życia” ulicami Szczecina przechodził już 17 razy. Koronawirus nie zatrzymał tych, którzy wybierają życie. W tym roku wszyscy spotkali się na marszu online.

– Chyba najważniejszym problemem dzisiejszego świata jest powrócić do Boga. Przypomnieć sobie, że świat przez Boga stworzony ma prawo, by był po Bożemu zarządzany – podkreślił metropolita szczecińsko-kamieński ks. abp Andrzej Dzięga. [czytaj więcej]

Inicjatywa „Marszu dla Życia” zrzesza całe rodziny: dzieci, młodzież i osoby starsze. Co roku podczas marszu organizowana była zbiórka pieluszek, które później trafiały do Domu Samotnej Matki i podopiecznych Fundacji Małych Stópek.

– Z powodu pandemii zamieniliśmy zbiórkę pieluch na zbiórkę na respiratory – wskazała Anna Pleskot, rzecznik Marszu dla Życia.

Teraz nie jest czas na maszerowanie, a konkretne pomaganie – powiedział ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek. Cztery respiratory już są. Dwa z nich ufundowali księża.

– Są jeszcze fundusze, które będą zbierane także na respiratory – jeśli nie uzbieramy, to także na inne pomoce dla medyków – zaznaczył ks. Tomasz Kancelarczyk [czytaj więcej].

Tegoroczny „Marsz dla Życia” odbył się pod hasłem: „Jak nie Ty, to kto?” Pod takim samym zawołaniem Fundacja zorganizowała również zbiórkę krwi. Kolejnym – marszowym krokiem – jest szycie maseczek. Wszystkie te działania wpisują się w ideę ochrony życia, do której tak mocno nawoływał Ojciec Święty Jan Paweł II.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=4648&v=JXJ0pmlI8hc&feature=emb_logo

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl