Zmiany w podatku od sprzedaży detalicznej

Rząd przygotował zmiany w podatku od sprzedaży detalicznej. Będzie jedna stawka, wzrośnie także kwota wolna od podatku – zapowiedział poseł Adam Abramowicz. W kancelarii premier odbyły się kolejne konsultacje nt. podatku od sprzedaży detalicznej.

W spotkaniu w KPRM wzięli udział m.in. przedstawiciele Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego, wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki i przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

Podatek od sprzedaży detalicznej budził obawy m.in. właścicieli sklepów franczyzowych. Jak tłumaczy poseł Adam Abramowicz, ci, którzy mają franczyzę na podstawie stowarzyszeń, będą wyłączeni z podatku. Rząd ma dobre wieści głownie dla przedsiębiorców małych i średnich – bo chce, aby ten sektor polskiej gospodarki się wzmacniał – podkreśla Abramowicz. Stąd konkretne korekty w projekcie.

­- Będą zmiany w tej ustawie o podatku od handlu. Będą wyłączone z niej sklepy małe i średnie, a więc będzie bardzo duża kwota zwolniona z podatku, później będzie stawka liniowa – ale tak jak mówię, to już będzie obejmowało te bardzo duże obroty w handlu. A ci, którzy mają franczyzę na podstawie stowarzyszeń (te polskie małe sklepy, które przez te ostatnie 15-20 lat próbowały walczyć na rynku poprzez wspólne działania) mogą się nie martwić – będą wyłączeni. Franczyza będzie obejmowała wyłącznie powiązania kapitałowe, a więc te firmy, które stanowią jeden organizm gospodarczy – wyjaśnia poseł Adam Abramowicz.     

W najbliższym czasie projekt może trafić na Komitet Stały Rady Ministrów, już po konsultacjach międzyresortowych oraz po analizie na Radzie Dialogu Społecznego.

Prace w parlamencie zapewne potrwają 4-5 tygodni, ustawa mogłaby więc wejść w życie od 1 kwietnia lub 1 maja.

 

 

                                                                                                       RIRM/TV Trwam News

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl