Pikieta antyaborcyjna przed bydgoskim szpitalem im. dr. Biziela

O godz. 15.30 przed szpitalem im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy, odbędzie się pikieta antyaborcyjna. Manifestacja będzie przebiegać pod hasłem „Czy w bydgoskim szpitalu im. dr J. Biziela, zabijane są dzieci?”. 

Wydarzenie jest częścią ogólnopolskiej akcji „Szpitale bez aborterów”, prowadzonej przez działaczy lokalnych komórek Fundacji Pro – Prawo do Życia. Celem jest uświadamianie mieszkańców polskich miast o tym, czym w istocie jest tzw. aborcja.

W Polsce, w myśl obowiązującej Ustawy z 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, aborcję można przeprowadzić, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety, jest duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu czy nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu albo gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego.

W Polsce przeprowadza się coraz więcej tzw. aborcji. W 2013 r. kobiet, które poddały się zabiegowi zamordowania dziecka było nieco ponad 1300. W 2014 r. już 1812.

RIRM

drukuj