ŚDM: Organizacja dróg do sektorów na Campus Misericordiae

Osobne drogi poprowadzą pielgrzymów do poszczególnych sektorów w Campusie Miseriordiae pod Wieliczką, gdzie odbędzie się sobotnie czuwanie i niedzielna Msza św. Posłania na zakończenie Światowych Dni Młodzieży – przypomina krakowski magistrat.

Pielgrzymi powinni sprawdzać właściwą drogę na swoich identyfikatorach i na oznakowaniach ulic Krakowa, Wieliczki i Kokotowa, jak dotrzeć do swoich sektorów. Kto pomyli drogi, nie dotrze do swojego sektora.

Do sektorów A, G, H, J – trasa dojścia i powrotu prowadzi ul. Śliwiaka i drogą S7.

Do sektora F będzie można dojść (i wrócić): ul. Bieżanowską, Sucharskiego, Jasieńskiego – lub ul. Wielicką, później przez Wieliczkę i Kokotów.

Trasa do sektora B prowadzi ul. Wielicką, później przez Wieliczkę i ul. Niedzielskich w Kokotowie. Tą samą trasą będzie odbywał się powrót.

Do sektora C pielgrzymi pójdą (i wrócą) ul. Wielicką, później przez Wieliczkę i Kokotów.

Do sektora E będzie można dojść i wrócić z Węgrzc Wielkich, podobnie jak do sektora D (i również C).

Na Campus Misericordiae będą mogli także przyjść ludzie, którzy nie zarejestrowali się wcześniej u organizatorów ŚDM. Dla nich zostaną przeznaczone ogólnodostępne sektory.

Do wejścia na sektory z pakietem pielgrzyma wystarczy wziąć bilet i dokument tożsamości. Do wejścia na sektory z darmowymi wejściówkami należy wziąć darmową wejściówkę i dokument tożsamości. Po darmowe wejściówki można się zgłaszać do kurii, diecezji, parafii. Można je także odebrać przy ulicy Kanonicznej 14 w Krakowie – jeżeli są tam jeszcze dostępne.

Osoby przybywające na ostatnią chwilę będą mogły wejść bez pakietu pielgrzyma i darmowej wejściówki na zewnętrzne sektory.

Trasa na sektory z darmowymi wejściówkami (F6, F7, F12, F13, F14, F15) prowadzi ul. Bieżanowską, Sucharskiego, Jasieńskiego – lub ul. Wielicką, później przez Wieliczkę i Kokotów. Do kolejnych sektorów (G1, G2, G6, H1, H2, H3, H4, H5, H8, H9, H12, J1, J2, J3, J4, J5, J10, J11) dojście i powrót odbywa się ul. Śliwiaka i drogą S7. Z kolei do sektorów D1, D2 będzie się można dostać z Węgrzc Wielkich, podobnie jak do E1 i E2.

Na sektory ogólnodostępne: G3, G7, H6, H10, H13, J6, J7, J12 trasa prowadzi ul. Śliwiaka i drogą S7. Z Węgrzc Wielkich będzie się można dostać z kolei na sektory D3, D4, D5, D6, D7, D8 oraz E3 i E4.

Jak poinformowali w piątek organizatorzy, w sobotę na uroczystościach z papieżem Franciszkiem w Campus Misericordiae spodziewają się do miliona pielgrzymów i od 1,5 mln do 1,8 mln uczestników na finałowej mszy św. w niedzielę.

PAP/RIRM

drukuj