fot. pixabay.com

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, Skandynawia oraz Europa południowo-wschodnia będą pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem wyżów. Zachodnia połowa kraju będzie w zasięgu Wyżu Azorskiego, wschodnia pod wpływem niżu znad Ukrainy. Z północnego zachodu będzie napływać powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i powoli będzie spadać.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami, zwłaszcza na wschodzie i południu kraju, duże z przelotnymi opadami deszczu. Na wschodzie, południu i południowym zachodzie miejscami słabe burze. W czasie burz prognozowana suma opadów do 15 mm, możliwy grad. Temperatura maksymalna od 22 st. C do 26 st. C, nad morzem i na obszarach podgórskich Karpat od 19 st. C do 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe, początkowo na wschodzie i południu umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i zanikającymi burzami. Temperatura minimalna od 10 st. C do 15 st. C, w dolinach karpackich od 7 st. C do 10 st. C. Wiatr na ogół słaby, z kierunków północnych i zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

PAP

drukuj