W Polsce pochmurnie z lokalnymi opadami deszczu  

Jak podaje IMGW, Północna Skandynawia oraz południowo-wschodnie krańce Europy będą w zasięgu niżów z ośrodkami nad Morzem Barentsa i Turcją. Pozostały obszar kontynentu, w tym Polska, będzie pod wpływem rozległego wyżu z centrum nad Czechami. Z zachodu napłynie cieplejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie jutro w południe w Warszawie wyniesie 1018 hPa i będzie spadać.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Na zachodzie przed południem miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m. Na północnym zachodzie możliwe słabe opady deszczu lub mżawki, na krańcach południowo wschodnich oraz w Karpatach słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2, 0 st. na południowym wschodzie, 0, 1 st. w centrum, do 3, 4 st. na północnym zachodzie oraz na wybrzeżu. Wiatr przeważnie słaby, na północy słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w Karpatach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, powodujący zamiecie i zawieje śnieżne, północny i północno-wschodni, stopniowo słabnący.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane, jedynie miejscami na wschodzie duże. Na krańcach południowo-wschodnich i w Karpatach możliwe słabe opady śniegu. Na południowym zachodzie i południu miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -5 do -1 st., na wybrzeżu od 0 do 2 st. W dolinach karpackich lokalnie spadki temperatury do -11 st., w sudeckich do -8 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni, na morzem słaby i umiarkowany okresami porywisty południowo-zachodni i zachodni.

PAP/RIRM

drukuj