Obfite opady deszczu nad całym krajem

IMGW informuje, że Północna połowa Europy znajduje się pod wpływem niżów znad Atlantyku, Norwegii i Rosji. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują wyże.

Polska znajduje się w obszarze pomiędzy niżami znad Europy Północnej a wyżami znad południa kontynentu. Z centrum na wschód kraju przemieszcza się ciepły front atmosferyczny. Po południu nad północno-zachodnie krańce Polski nasunie się strefa frontu chłodnego. Napływa ciepła, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1001 hPa i będzie spadać.

W niedzielę zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. We wschodniej połowie kraju opady miejscami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana wysokość opadów do 13 mm. Temperatura maksymalna od 5 do 8 st. C, w rejonach podgórskich lokalnie 3 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty, miejscami w porywach do 55 km/h, a na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 100 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl