fot.twitter.com

Wizyta premiera Finlandii w Polsce

W dniu dzisiejszym do Warszawy na zaproszenie premier Beaty Szydło przybędzie premier Finlandii Juha Sipila – poinformował PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek. Premierzy porozmawiają o kwestiach bezpieczeństwa i współpracy gospodarczej m.in. w branży energetycznej i cyfrowej.

„Na zaproszenie premier Beaty Szydło do Polski przybędzie premier Finlandii Pan Juha Sipila. Spotkanie rozpocznie się w KPRM o godzinie 11.00 i podzielone będzie na dwa segmenty: rozmowę >>w cztery oczy<< oraz spotkanie robocze w szerszym gronie z udziałem ministrów i członków delegacji” – powiedział PAP Bochenek.

„Wizyta stanowi doskonałą okazję do omówienia stosunków dwustronnych w zakresie bezpieczeństwa i sytuacji w regionie M. Bałtyckiego, współpracy gospodarczej w ramach jednolitego rynku w branży energetycznej, a także cyfrowej” – dodał.

Rzecznik rządu zauważył, że nie jest to pierwsza wizyta premiera Sipili w Polsce, jednak – jak zaznaczył – z uwagi na zbliżającą się i przypadającą na rok 2019, 100. rocznicą  nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Finlandią nabiera ona szczególnego znaczenia.

Wieczorem o godz. 19.00 premierzy wezmą udział w otwarciu wystawy „Echa-100 lat fińskiej architektury i wzornictwa” w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

PAP/RIRM

drukuj