Zachodnia Polska przestanie odgrywać jakiekolwiek znaczenie

Na skutek działań rządu Polska Zachodnia przestanie odgrywać jakiekolwiek znaczenie – alarmuje europoseł Marek Gróbarczyk.

Były minister gospodarki morskiej odniósł się podczas konferencji prasowej w Szczecinie do decyzji rządu o skreśleniu z Krajowego Programu Budowy Dróg dokończenia budowy drogi S3 Legnica – Lubawka.

Przetargi na szacowany na 4 mld zł 70-kilometrowy odcinek miały się odbyć jeszcze w tym roku. Rząd zdecydował jednak sfinansować budowę 17,5-kilometrowego fragmentu obwodnicy Warszawy, który kosztować ma ponad 6 mld zł.

Wycofanie się z budowy trasy S3 to skandal – powiedział europoseł  Marek Gróbarczyk.

Mamy kolejny prezent Platformy w postaci wycofania inwestycji związanych z budową S3. Można powiedzieć, że S3 jest arterią życia dla całej zachodniej Polski. W wyniku tej decyzji region przestanie odgrywać jakiekolwiek znaczenie, i to w sytuacji kiedy cały czas walczymy z konkurencją niemiecką, z ich dominacją, próbą rozbudowania i wyeliminowania naszych portów poprzez inwestycje w Rostock. Teraz do tej międzynarodowej rywalizacji dochodzi jeszcze wewnętrzna, najgorsza, ta ze strony rządu – powiedział europoseł Marek Gróbarczyk.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl