fot. flickr.com

Dziś zachmurzenie małe

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie oraz Europa południowowschodnia będą znajdować się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę będą kształtować wyże.

Polska będzie pod wpływem wyżu z centrum w rejonie północnego Bałtyku. Jedynie południowe krańce Polski będą na skraju płytkiego, wypełniającego się niżu z ośrodkiem w rejonie Węgier. Ze wschodu napływać będzie suche powietrze polarno-kontynentalne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie rosnąć.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 21 st., 23 st. na wschodzie, w kotlinach sudeckich oraz na wybrzeżu do 25 st. na południowym zachodzie i zachodzie, tylko w dolinach karpackich lokalnie 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu miejscami dość silny, porywisty, wschodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 6 st., 9 st. miejscami na wschodzie i południu do 13 st. na zachodzie, i 14 st. na wybrzeżu. Wiatr słaby, początkowo umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, w Karpatach miejscami wzrastające do dużego i tam przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 21 st. Miejscami na południu oraz na wschodnim wybrzeżu do 26 st. na zachodzie, a w dolinach karpackich lokalnie 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu miejscami dość silny, porywisty, wschodni i północno-wschodni.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie małe.

Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 11 st. Wiatr słaby, wschodni. W piątek zachmurzenie umiarkowane, okresami małe. Temperatura maksymalna 25 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

PAP/RIRM

drukuj