fot. pixabay.com

IMGW ostrzega przed burzami z gradem

Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem, które pojawią się we wtorek w północno-wschodniej Polsce, w centrum i na południu kraju. Burzom będą towarzyszyć silne opady deszczu i porywy wiatru.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek ostrzeżenia pierwszego stopnia dla łącznie trzynastu województw. Burze z gradem spodziewane są w niektórych Reginach już od godz. 7.30. We wtorek zjawiska te pojawią we wszystkich województwach z wyjątkiem: pomorskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego.

W regionach objętych alertem prognozowane są we wtorek burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.

Na wschodzie i w centrum kraju burze z gradem mogą utrzymać się do piątku. Ostrzeżenia IMGW są przez synoptyków na bieżąco aktualizowane.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl