fot. Paweł Palembas

Nad Polskę nadciąga coraz cieplejsze powietrze

Najbliższy tydzień rozpocznie się wysokimi temperaturami. Na południowym wschodzie termometry pokażą nawet 30 st. C. Jedynie na zachodzie mogą wystąpić słabe opady deszczu oraz burze.

Dziś zachmurzenie umiarkowane, miejscami, zwłaszcza w północnej połowie kraju i w Karpatach, duże. Na Pomorzu przelotne opady deszczu, a po południu na południowym wschodzie miejscami burze. Prognozowana suma opadu w czasie burz miejscami do 15 mm, lokalnie możliwość niewielkiego gradu.

Temperatura maksymalna od 16-18 st C na wybrzeżu, przez około 21 st C w centrum, do 23 st C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

Podobna aura będzie w poniedziałek i wtorek. W środę nad Polskę napłynie chłodniejsze powietrze, jednak bliżej końca tygodnia temperatura będzie stopniowo wzrastać.

Temperatura powinna stopniowo wzrastać zdecydowanie powyżej 20 stopni. Pod koniec tygodnia być może znów przekroczy 25 stopni, może znowu zrobi się gorąco. Temperatury będą typowe dla pierwszej dekady czerwca. Powracamy do normalnej pogody, typowej jak na tę porę roku. Opadów niestety nie będzie zbyt dużo. Ciepłe powietrze najbardziej obejmie południe i centrum Polski, w najmniejszym stopniu dotrze nad krańce północne naszego kraju – powiedział synoptyk Rafał Maszewski.

Niekorzystne warunki mogą być dla alergików. Podczas pogody słonecznej stężenie alergenów środowiskowych i pyłków będzie wysokie.

RIRM

drukuj