fot. Justyna Strąg

Prognoza pogody na 27 i 28 września

Jak podaje IMGW, Europa południowa i wschodnia jest pod wpływem klina rozległego wyżu znad Atlantyku. Pozostałe obszary kontynentu są pod wpływem niżów. Obszar Polski znajduje się pod wpływem niżu z ośrodkiem przemieszczającym się znad Atlantyku nad Szkocję. Od zachodu kraju przemieszcza się ciepły front atmosferyczny, za którym napływa nieco cieplejsza masa powietrza polarnego morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i powoli będzie spadać.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu. Na zachodzie kraju lokalnie możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów – do 15 mm na Pomorzu Zachodnim. Nad ranem na północy kraju lokalnie utrzymywać się będzie mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura maksymalna około 14 st.C na Podhalu i miejscami na Pomorzu, od 15 st.C do 20 st.C na przeważającym obszarze i do 21 st.C na południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, z kierunków południowych.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu, na północy kraju okresami o umiarkowanym natężeniu – prognozowana wysokość opadów na tym obszarze wyniesie do 15 mm. Temperatura minimalna od 10 st.C w kotlinach sudeckich i na Podhalu do 11 st.C do 14 st.C na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków południowych, jedynie na Pomorzu także zachodni. W Tatrach i szczytowych partiach Sudetów porywy wiatru do 65 km/h.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, w zachodniej części kraju miejscami burze. Temperatura maksymalna od 16 st.C do 20 st.C, nieco chłodniej będzie miejscami w pasie nadmorskim – do 15 st.C i na Podhalu – około 14 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni. W Tatrach i szczytowych partiach Sudetów porywy wiatru do 70 km/h.

W piątek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 18 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 13 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

W sobotę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 18 st.C. Wiatr umiarkowany, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj