fot. sxc.hu

[TYLKO U NAS] Pos. A. Macierewicz: Było olbrzymie oczekiwanie społeczne, żeby wreszcie zadbać o rodzinę w sposób taki, aby ona mogła w Polsce funkcjonować

„500 plus” jest po prostu reakcją na żądania społeczne, żeby wzmocnić rodzinę. Było wielkie przerażenie związane z tym, że dzieci wykształcone i wychowane w Polsce musiały wyjeżdżać za granicę, żeby tam móc tworzyć rodziny, rozwijać się, żyć. W związku z tym było olbrzymie oczekiwanie społeczne, żeby wreszcie zadbać o rodzinę w sposób taki, aby ona mogła w Polsce funkcjonować – wskazał poseł Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej, w „Rozmowach niedokończonych” w TV Trwam i Radiu Maryja.

Poseł Antoni Macierewicz oznajmił, że dopiero w 2015 roku Polacy powierzyli władzę jednej formacji patriotycznej.

– W roku 2015 po raz pierwszy powstała sytuacja, która nie miała swojego odniesienia ani w okresie II Rzeczypospolitej, ani później. Polacy powierzyli, poprzez kartkę wyborczą, jednej formacji patriotycznej możliwość przekształcania kraju. Dokonał się, można powiedzieć, zaplanowany cud, bo cud rękoma ludźmi, którzy poprzez kartkę wyborczą zadecydowali „Tak. Po 27 latach okrągłostołowych różnych rządów dajemy szansę formacji patriotycznej. Niech pokaże, co naprawdę może” – powiedział były minister obrony narodowej.

Rzeczywiście ten okres ostatnich czterech lat pokazał, że to daje wielkie możliwości – dodał gość TV Trwam.

– Walki i przekształcania kraju zgodnie z żądaniami i oczekiwaniami społecznymi, bo my tak naprawdę niczego wielkiego nie wymyśliliśmy, my tylko realizowaliśmy to, czego społeczeństwo się domagało w sferze społecznej, bo to, co się dzieje z „500 plus”, to jest po prostu reakcja na żądania społeczne, żeby wzmocnić rodzinę. To wielkie przerażenie związane z tym, że dzieci wykształcone i wychowane w Polsce musiały wyjeżdżać za granicę, żeby tam móc tworzyć rodziny, rozwijać się, żyć. W związku z tym było olbrzymie oczekiwanie społeczne, żeby wreszcie zadbać o rodzinę w sposób taki, aby ona mogła w Polsce funkcjonować – mówił polityk.

Druga kwestia to bezrobocie – kontynuował poseł Antoni Macierewicz.

– Przecież to było jedno z najbardziej straszliwych doświadczeń, zwłaszcza na prowincji, bo w wielkich miastach tak to nie wyglądało. Bezrobocie upokarzało i niszczyło więzi rodzinne oraz konkretnego człowieka. Bardzo mocno odczuwali to mężczyźni, bo słusznie czuli się odpowiedzialni za rodzinę, a tutaj nie mogli tego realizować. W ciągu 3 lat bezrobocie, co jest absolutnym fenomenem w historii, zostało zlikwidowane. Dziś jesteśmy w odwrotnej sytuacji, bo takiej, gdzie brakuje obecnie w Polsce rąk do pracy – podsumował były szef Ministerstwa Obrony Narodowej.

radiomaryja.pl

drukuj