Minister Obrony Narodowej z wizytą w Afganistanie

Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz odwiedził polski kontyngent wojskowy w Afganistanie. Polscy żołnierze przebywają w tym kraju w ramach misji „Resolute Support”, w której uczestniczy 40 państw.

To już druga wizyta ministra Antoniego Macierewicza w Afganistanie w ostatnich miesiącach. Zdaniem szefa resortu obrony takie spotkania są bardzo ważne.

– Groźna jest sytuacja, w której nie wiemy bezpośrednio z waszej relacji, co naprawdę się dzieje, jakie są problemy, jakie są potrzeby, jakie są konieczności i co powinno się zrobić, by polepszyć waszą sytuację i ułatwić wasze zadanie, które jest niesłychanie trudne. Innym powodem jest wyrażenie w imieniu rządu podziękowania za misję, którą pełnicie – powiedział minister Antoni Macierewicz.

Podczas spotkania z oficerami minister obrony narodowej był pytany m.in. o modernizację polskiej armii, a także jej stan, jaki zastał  przychodząc do resortu. Antoni Macierewicz zapewnił, że programy modernizacyjne będą dostosowane do zagrożeń, jakie realnie stoją dzisiaj przed Polską i konieczności rozbudowy armii. Namawiał także, by wiedzę o programach modernizacji sił zbrojnych czerpać bezpośrednio z informacji ministerstwa.

– Chcecie kształtować swoją wiedzę w oparciu o media. Jeżeli uważacie, że już nie ma innego sposobu, jak sięganie po media, to sięgajcie po media ministerstwa obrony narodowej. Mówię to zupełnie serio nie dlatego, żebym chciał specjalnie chwalić, chociaż im też należy się dobre słowo, bo zmieniły się one w sposób widoczny, jeżeli chodzi o rzetelność informacji, ale, że wtedy macie pewność, jeżeli sięgacie czy po nasze gazety czy po portale informacyjne MON-u, że informacja nie jest tam elementem jakiejś wewnętrznej rozgrywki lub lobbingu – akcentował minister Antoni Macierewicz.

Obecna misja polskich żołnierzy przebywających w Afganistanie rozpoczęła się 1 stycznia 2015 roku. Jej celem jest szkolenie afgańskich sił zbrojnych.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj