fot. PAP/Rafał Guz

Resort rolnictwa zachęca do korzystania z portalu polskiebazarek.pl

Resort rolnictwa wraz z jednostkami doradztwa rolniczego zachęca Polaków, aby korzystali z portalu polskiebazarek.pl. Platforma służy jako narzędzie sprzedaży bezpośredniej – od rolnika do konsumenta.

Portal polskiebazarek.pl pozwala na to, że klient zapłaci dokładnie tyle, ile proponuje producent rolny. To oznacza, że omijana jest marża, którą pobierają pośrednicy.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski podkreślił, że e-bazarek cieszy się coraz większą popularnością wśród rolników.

– W tej chwili jest już około 20 tys. ofert złożonych przez rolników, które dotyczą ich produktów. Klienci, którzy chcieliby zakupić produkt, mogą skontaktować się z rolnikiem, ustalić, gdzie dowozi swoje produkty lub gdzie jest jego gospodarstwo. Jest to duże ułatwienie. Wydaje mi się, że coraz więcej osób będzie chciało z tego korzystać – oznajmił Jan Krzysztof Ardanowski.

Produkty znajdujące się w ofercie polskiebazarek.pl są zróżnicowane regionalnie. Można tam handlować nie tylko żywnością, ale również rękodziełem, używanymi maszynami rolniczymi, a także zwierzętami gospodarskimi.

Platforma powstała w maju przy wsparciu Ośrodków Doradztwa Rolniczego w całym kraju. Prekursorem był ośrodek w Boguchwale.

RIRM

drukuj