fot. https://twitter.com/LPanstwowe

Lasy Państwowe pod nadzorem resortu rolnictwa? Sejm przyjął nowelizację ustawy

Lasy Państwowe trafią najprawdopodobniej pod nadzór resortu rolnictwa. Sejm przyjął nowelizację ustawy o działach państwowych. Izba nie zgodziła się na odrzucenie noweli, czego chciał Senat.

Sejm opowiedział się w czwartek w nocy przeciwko uchwale Senatu w sprawie odrzucenia nowelizacji ustawy o działach administracji rządowej, co oznacza, że ustawa została przyjęta. Nowela trafi teraz do podpisu prezydenta. Jest ona efektem rekonstrukcji rządu przeprowadzonej jesienią. Ustawa mówi m.in. o wyodrębnieniu działu: leśnictwo i łowiectwo.

Zgodnie z nowelą, nadzór nad Lasami Państwowymi może zostać przesunięty z Ministerstwa Klimatu i Środowiska do resortu rolnictwa. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie premier. Takim zmianom sprzeciwia się m.in. prezydent Andrzej Duda. „Zaburzy to poważnie wypracowany przez lata porządek” – wskazano w piśmie przygotowanym przez Kancelarię Prezydenta RP.

– Musimy uwzględniać aspekt umowy koalicyjnej, która zakłada, że dział związany z leśnictwem i łowiectwem będzie w agendzie działania Solidarnej Polski. Nie potrafię precyzyjnie powiedzieć, jak to może wyglądać na poziomie porozumień w obozie Zjednoczonej Prawicy. Wiem, że prezydent wystosował list do premiera, do prezesa i ministra Zbigniewa Ziobry oraz prezesa i ministra Jarosława Gowina – oznajmił Edward Siarka, wiceminister klimatu, pełnomocnik rządu ds. leśnictwa i łowiectwa.

Nowelizacja zakłada też utworzenie Narodowego Centrum Sportu, które przejmie część obowiązków dotychczasowego Ministerstwa Sportu. Ponadto nowela zakłada przeniesienie podsekretarzy stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i ministerstwach do korpusu Służby Cywilnej.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl