D. Tarczyński: PO od 2015 r. nie jest w stanie przyjąć faktu, że już nie mają tych profitów, które były dla nich celem

My mamy ideę, a oni są partiami władzy – mówił dziś na antenie Radia Maryja Dominik Tarczyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Gość Radia Maryja, podczas audycji „Aktualności dnia” komentował m.in.  konstruktywne wotum nieufności wystosowane przez opozycję, a także kandydaturę Grzegorza Schetyny na fotel premiera.

Poseł Dominik Tarczyński odpowiedział na pytanie o szanse na poparcie wniosku wystosowanego przez opozycję.

– Oczywiście szans żadnych nie ma i to jest dowód na to, że opozycja jest śmieszna i groteskowa. Oczywiście nie należy szydzić, wyśmiewać przeciwnika politycznego. Nie można go nigdy lekceważyć, szczególne, jeśli stoją za nim potężne siły medialne, siły także spoza Polski, i my nie lekceważymy opozycji, ale ta groteska, którą przedstawiają, ten sposób, w jaki próbują zaistnieć, bo nie przejąć władze – na to szans nie ma. Polacy w październiku 2015 roku zdecydowali. (…) Opozycji nie chodzi o Polskę. Tu chodzi tylko i wyłącznie o to, aby się wypromować, aby odbyła się debata, aby zaprzyjaźnione media pokazywały to w innym kontekście, aby – mówiąc wprost – manipulowały. (…) To jest niestety sposób na to, aby zaistnieć – powiedział Dominik Tarczyński.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości wskazał także różnice, jakie występują pomiędzy partią rządzącą a Platformą Obywatelską.

– Proszę zauważyć, że w tych wszystkich argumentach, które pojawiają się ze strony opozycji, nie mówi się o tym, że walczymy o Polskę (…), ale mówi się o walce z PiS-em. Walczy się z partią, czyli nie jest tak, że nasze środowisko, popierane przez jakąś grupę społeczną, przygotowuje projekty ustaw, tylko mówi się: walczymy z PiS-em. Walczymy o te stołki, które straciliśmy. Oni od 2015 roku mentalnie nie są w stanie przyjąć faktu, że już nie mają tych profitów, które były dla nich celem. Władza była dla nich opium i to jest bardzo przykre. (…) Platforma była skupiona tylko i wyłącznie na władzy i to jest właśnie różnica między szerokim obozem prawicy i liberałami – my mamy ideę, a oni są partiami władzy. (…) Niech debata się odbędzie, ale niech to będzie debata na argumenty – podkreślił Dominik Tarczyński.

Gość „Aktualności dnia” odniósł się również do kandydatury Grzegorza Schetyny na fotel premiera.

– Oczywiście jest to groteskowe. (…) To nie jest poważna rozmowa o Polsce. To nie jest poważna dyskusja, żeby rozmawiać o kandydaturze na premiera. Na szefa rządu RP trzeba mieć poparcie społeczne – zaznaczył.

Całą rozmowę z pos. Dominikiem Tarczyńskim z „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj]

RIRM

drukuj