M. Wójcik: Platforma ma największy kryzys w swojej historii

W tym tygodniu mają ruszyć prace gabinetu cieni Platformy Obywatelskiej. Spotkanie tego gremium ma odbyć się jutro lub w czwartek.

Gabinet ma obradować regularnie, do końca roku zaplanowane są też kolejne konferencje poświęcone działalności rządu Beaty Szydło w poszczególnych obszarach funkcjonowania państwa.

Wczoraj członkowie gabinetu cieni specjalizujący się w finansach i gospodarce zabrali głos w sprawie „Konstytucji biznesu” przedstawionej przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Ich zdaniem to zbiór powtórzonych reguł.

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik mówi, że gabinet cieni to próba przykrycia problemów Platformy Obywatelskiej.

Platforma ma największy kryzys w swojej historii. Dzisiaj próbuje zrobić „ucieczkę do przodu”, przykryć jakąś inicjatywą to, że z pokładu PO uciekają kolejni działacze, stąd pojawiła się inicjatywa gabinetu cieni. Chcę powiedzieć, że nawet przedstawiciele środowisk, którzy byli życzliwi Platformie przez wiele lat – teraz coraz częściej zabierają głos, iż albo byli ślepi, albo głupi, że popierali formację, która doprowadziła do wyjazdu 3 mln Polaków z Polski, doprowadziła do gigantycznego wzrostu kapitału zagranicznego w polskiej gospodarce, doprowadziła do gigantycznego rozrostu umów śmieciowych i do tego, że nie było perspektyw dla młodych ludzi – wskazuje Michał Wójcik.

Gabinet cieni Platformy Obywatelskiej został zaprezentowany podczas czwartkowego posiedzenia Rady Krajowej ugrupowania. Premierem cieniem został szef PO Grzegorz Schetyna, a jego zastępcami była premier Ewa Kopacz i były szef Ministerstwa Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak.

RIRM

drukuj