PAP/Jan Karwowski

PO i PSL rozpoczęli ofensywę przed wyborami do PE

Do eurowyborów szykuje się opozycja. Na razie Platforma Obywatelska zapowiada wniosek o wotum nieufności wobec minister edukacji Anny Zalewskiej, a PSL zapewnia, że wniosek poprze.

Podobna zapowiedź Grzegorza Schetyna pojawia się na każdej konwencji.

– Wygramy te wybory 26 maja – zaznacza za każdym razem lider partii opozycyjnych.

Grzegorz Schetyna postawił pytanie o to, jaki ma być kształt Europy?

– Polska potrzebuje solidarności i miłości, a nie podziałów i nienawiści. Polska potrzebuje sprawnego wspólnego działania, a nie napuszczania jednych na drugich – mówił.

Zdaniem Grzegorza Schetyny, tej solidarności partii rządzącej brakuje chociażby wobec nauczycieli. Dlatego w przyszłym tygodniu PO zgłosi wniosek o wotum nieufności wobec minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej, która teraz kandyduje do Parlamentu Europejskiego.

– Akcja „Ewakuacja” trwa na całego, niech się wali, pali, zamknąć oczy, uciec, może jakoś to będzie. Dzisiaj mówimy: Nie, nie będzie. To nie przejdzie. Polacy są mądrzy. Nie doceniacie ich. Pani Zalewska nie da rady uciec do Brukseli, bo po prostu Polacy jej nie wybiorą – zaznaczył Grzegorz Schetyna.

Wniosek poprze Polskie Stronnictwo Ludowe, co potwierdził w sobotę na konwencji w Warszawie Władysław Kosiniak-Kamysz.

– My nie mamy żadnego powodu, by któregokolwiek z ministrów tego rządu bronić, a szczególnie minister Zalewską, która odpowiada za chaos w polskiej szkole – wskazał Władysław Kosiniak-Kamysz.

Odnosząc się do wyborów do Parlamentu Europejskiego lider ludowców mówił, że to najlepsza zielona drużyna, jaką mogła wystawić jego partia.

– Powalczymy o zwycięstwo, bo tylko to zwycięstwo w tych wyborach nas interesuje, a to będzie dobry prognostyk na jesień, bo wtedy można zmienić naprawdę Polskę na lepsze – mówił lider PSL.

Koalicja Europejska dopiero rozpoczyna swoją polityczną ofensywę. Wrocław był dla Platformy Obywatelskiej jej pierwszym punktem. Także ludowcy dopiero w sobotę przedstawili swoich kandydatów.

TV Trwam News/RIRM

drukuj