Prokuratura postawiła zarzuty sen. Maciejowi Grubskiemu z PO

Zarzuty popełnienia czterech przestępstw, w tym ujawnienia niejawnych informacji o przetargu na sprzęt wojskowy o wartości prawie 22 mln zł, usłyszał dziś senator Platformy Obywatelskiej Maciej Grubski. Poinformowała o tym PAP Prokuratura Krajowa.

Śledztwo prowadzi Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej wspólnie z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym. Jak podała prokuratura, senator (zgadza się na podawanie jego nazwiska) został przesłuchany w charakterze podejrzanego w obecności swojego obrońcy.

„Prokurator ogłosił senatorowi zarzuty popełnienia czterech przestępstw. Jedno z nich związane jest z ujawnieniem znajomemu biznesmenowi niejawnych informacji o wartym prawie 22 mln zł przetargu na sprzęt dla jednostek specjalnych Wojska Polskiego. Pozostałe zarzuty dotyczą podania fałszywych informacji w oświadczeniach majątkowych” – poinformowała PK.

Według śledczych, zebrany materiał dowodowy – w postaci m.in. zeznań licznych świadków, kontroli rozmów telefonicznych oraz korespondencji SMS-owej i mailowej – wskazuje, że senator „działając w celu osiągnięciu korzyści osobistych i majątkowych przekroczył swoje uprawnienia jako funkcjonariusza publicznego. Jednocześnie zataił w trzech składanych oświadczeniach prawdziwe informacje o stanie swojego majątku, zaniżając go w sumie o ponad 105 tys. zł”.

W czwartek Maciej Grubski powiedział PAP, że zrzekł się immunitetu i w piątek stawi się w prokuraturze. Wcześniej mówił, że od kilku lat jest obiektem „nagonki ze strony CBA i prokuratury”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl