fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

PO przedstawia swój program w Poznaniu

W stolicy Wielkopolski rozpoczęła się ogólnokrajowa konwencja programowa PO. Premier Ewa Kopacz zapowiadała, że przedstawi na niej propozycje m.in. uproszczenia systemu podatkowego, walki z bezrobociem, wsparcia dla młodych i dla przedsiębiorców.

Przed konwencja partii rządzącej do mediów trafiły doniesienia, że podczas niej PO ma przedstawić propozycję likwidacji składek ZUS i NFZ. Do tych spekulacji w rozmowie z Polską Agencją Prasową nie chciał odnieś się były wicepremier i były minister finansów Jacek Rostowski, który nie chciał wprawdzie informować o szczegółach przed konwencją, ale na pytanie, czy takie propozycje byłyby wiarygodne dla wyborców powiedział, że zostawia to do oceny wyborców.

Przedstawiciele Platformy przed konwencją zapowiadali, że program partii na najbliższe cztery lata będzie odpowiedzialny i realistyczny.

Wśród propozycji programowych mają się znaleźć m.in.: wzrost płacy minimalnej w ciągu kolejnych czterech lat, skuteczne rozwiązanie problemu umów „śmieciowych”, wprowadzenie budżetów obywatelskich na każdym szczeblu samorządu oraz zmiany w programach mieszkaniowych.

PAP/RIRM

drukuj