fot. PAP/Radek Pietruszka

Konwencja PSL, listy zatwierdzone

Pół miliona nowych miejsc pracy, 150 mld zł inwestycji w rolnictwie, bezpłatne leki dla seniorów – zakłada deklaracja programowa PSL. Wcześniej ludowcy zatwierdzili listy wyborcze; Jan Bury będzie jedynką w Rzeszowie.

Szef Rady Naczelnej PSL Jarosław Kalinowski powiedział, że listy wyborcze zostały zatwierdzone przez ludowców w głosowaniu elektronicznym.

Celem sobotniej konwencji jest przedstawienie deklaracji programowej ludowców. Dokument, do którego dotarła PAP, jest podzielony na cztery części – dotyczące wsparcia dla rodzin, przedsiębiorców, rolników, a także część zatytułowana „liczby nie kłamią”, w której ludowcy deklarują m.in., że stworzą 500 tys. miejsc pracy.

PSL obiecuje w deklaracji programowej wsparcie dla przedsiębiorców przez: zwolnienie z ZUS przez rok dla zakładających działalność gospodarczą, obniżenie o połowę składek ZUS dla mikroprzedsiębiorców.

W rozdziale zatytułowanym „dla nas najważniejsza jest polska rodzina” politycy PSL napisali m.in., że dzięki środkom unijnym stworzą „50 tys. nowych miejsc w żłobkach i 70 tys. nowych miejsc w przedszkolach”. Ludowcy dodają też, że są za wprowadzeniem płacy minimalnej wysokości 1900 zł i emerytury minimalnej równej 1200 zł. i zainwestowaniem 150 mld zł w polską wieś.

Wybory parlamentarne odbędą się 25 października. Komitety wyborcze mają czas do północy 15 września na zgłoszenie list kandydatów na posłów oraz kandydatur do Senatu.

PAP/RIRM

drukuj